לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון באר שבע - כלוב העליזים

ארכיון תאריך: 4 דצמבר 2019 - 20 פברואר 2020

משך: שעה וחצי

המחזה "כלוב העליזים" עוסק בבני זוג גייז מבוגרים – ז'ורז', בעל מועדון דראג (מולי שולמן), ומישל, כוכבת דראג במועדון (אמיר קריאף) – שנאלצים להתמודד עם משימה לא פשוטה: הבן של ז'ורז' עומד להתחתן עם בחירת לבו, שהוריה הם סופר שמרנים. ההווי מלא האקספרסיה והבלגן של ז'ורז' ומישל הופך בן רגע לכאוטי עוד יותר: כיצד מתכוננים למפגש הגורלי בין שתי המשפחות?

המחזה של ז'אן פוארה שנכתב בשנת 1973 היה מהפכני לתקופתו. לראשונה בתקופה המודרנית הפכה הזוגיות הגאה לנושא מרכזי במחזה שעלה על במות המיינסטרים – מחוץ ומעל למרתפי הדראג ולמועדונים החשוכים. המחזה כבש את ברודווי ורץ בכל רחבי העולם החופשי, זכה לעיבודים לקולנוע, שהידוע בהם הוא "כלוב הציפורים" ההוליוודי משנת 1996. אבל האם המחזה לא איבד מהרלוונטיות שלו יותר מארבעה עשורים אחרי כתיבתו? 

תגובות הקהל והמבקרים מלמדות שלא. בימויו רפי ניב, המנהל האמנותי של תיאטרון באר שבע ואב למשפחה גאה ותרגומו המדויק והקולח של אלי ביז'וואי, מצליחים להפוך את המחזה לאקטואלי, חריף ובעיקר מפיל מצחוק. המשחק של קריאב ושולמן, כפי שכותב מבקר התיאטרון של "וואלה!" דוד רוזנטל, לוקח את הגרוטסקה ל"מקומות גבוהים".

וכך סיכם את התרשמותו מההצגה מבקר אתר "הבמה" צבי גורן: "רפי ניב לא רק נאה מדבר אלא גם נאה עושה, וביים הצגה שאין בה רגע דל משמחת במה ושמחת קהל, ששפת האהבה בין היוצרים שחברו אליו ואנסמבל ההצגה לבין הצופים משוחררת מעכבות ומשחררת צונאמי של צחוק בכל רגע ובכל משפט".

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter