גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00
הצגות

תיאטרון בית ליסין - משרתם של שני אדונים

ארכיון תאריך: 29 נובמבר 2019 - 15 פברואר 2020

משך: שעה וחצי

סיפורו של טרופלדינו הערמומי, הנבון, המקסים והרעב תמיד ידוע כבר קרוב לשלוש מאות שנים כאחת הקומדיות המצחיקות והפרועות בכל הזמנים. טרופלדינו הוא איש פשוט – משרת שנשאר בלי עבודה. כל חפצו הוא להרוויח כמה גרושים לארוחה שתאפשר לו סוף סוף לאכול שובע, אך בכדי לעשות את זה באיטליה של המאה ה-18 – כמו בישראל של המאה ה-21 – לא תמיד מספיק לעבוד בעבודה אחת בלבד. לכן כששני אדונים מציעים לטרופלדינו עבודה, הוא לא מסרב לאף אחד מהם, אבל גם לא מיידע איש מהם שהוא עובד גם אצל השני.

במקרה מתברר שאחד האדונים הוא למעשה גברת, ולא סתם גברת – אלא גברת שהתחפשה לאחיה כדי למצוא את אהובה ולברוח יחד איתו. האהוב, רצה הגורל, הוא אדונו השני של טרופלדינו. אלא שכל זה עוד לא מספיק בכדי לחבר בין השניים, ובדרך אל החתונה עליהם (ובעיקר על משרתם הנאמן) לעבור דרך חתחתים רצופת טעויות מטופשות, מצבים מביכים ולפרקים אפילו להפגין כושר פיזי לא מבוטל.

ההפקה החדשה של הקומדיה האהובה בבית ליסין בבימויו של אודי בן משה ולפי הנוסח העברי של ניסים אלוני מספקת לצופים את כל מה שהיצירה, שנשענת על מסורת הקומדיה דל'ארטה, צריכה לספק – ואף יותר: יש כאן קומדיית מצבים לצד תיאטרון פיזי (ואפילו אקטובטי) שיגרום לכם להישפך מצחוק. אך לצד זאת דמותו של טרופלדינו בגילומו של יניב ביטון מזוהה ומעוררת הזדהות: זהו ישראלי מודרני לחלוטין המתמודד עם יוקר המחיה, כפי שהדגיש מבקר התיאטרון יובל פיס ב"מעריב".

"שעה וחצי של הומור טהור, עם קאסט וירטואוזי שמחייב יכולות לא רק של משחק גרידא, אלא גם של דיוק וכושר פיזי, כמו, לדוגמה, בשתי דקות של הגשת האוכל לשני האדונים שיושבים בשני צדי האולם, כשהמלצרים מוסרים את הצלחות באוויר והמשרת תופס אותם ורץ מצד לצד כדי להאכיל את אדוניו". יובל פיס, "מעריב"

בימוי: אודי בן משה
נוסח עיברי: ניסים אלוני
תפאורה: סבטלנה ברגר
תלבושות: אורנה סמורגונסקי
תאורה: זיו וולושין
משתתפים: יניב ביטון, לירון ברנס, שירן הוברמן, אופיר וייל, יובל ינאי, יותם קושניר, יעל שטולמן, סיון ששון, ועוד
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter